Verdens største landbaserte oppdrettsanlegg

Ved HIMA Seafood Rjukan har Lie Ventilasjon levert ventilasjon fra A til Å. Ørretslakteriet får riktig inneklima med fuktkontroll fra F-Tech.

Merkelappen “verdens største” skyldes blant annet lengde på mer enn 300 m og areal på 27 000 m2. Anlegget ble ferdigstilt i sommer, og den første ørreten ble slaktet i juli. Årlig produksjon skal være 8000 til 9000 tonn fisk.

– Vi er veldig stolte av å være en del av en historie som nå har startet i Rjukan. Det å få være med helt fra begynnelsen – både med å prosjektere funksjonene i et så flott bygg, og å få gleden av å bygge sluttresultatet – er vi takknemlige for, sier prosjektleder Leiv Tormod Fiskå i Lie Ventilasjon.

Folk, mat og bygg

Nærmere bestemt har ventilasjonsentreprenøren installert 21 luftbehandlingsanlegg med total kapasitet på 133 000 m3/time, og 97 enkeltstående vifter med total kapasitet på 237 000 m3/time. Mens ørretslakteriet forsynes av et aggregat på 13 000 m3/time, som har avfukter og styresystem fra F-tech.

– Leveransen handler om tre viktige faktorer: å sikre god luftkvalitet for de ansatte i slakteriet, å opprettholde høy hygiene i lokalene hvor mat produseres, og å ivareta både bygningsmassen og energiforbruket, poengterer Fiskå. 

Skreddersydd styring

Kravet for slakteriet er 55 % RF og 8 °C.

– Det er ganske tøft og kaldt, kommenterer prosjektleder Aleksander Maubach i F-Tech. Han har ansvar for F-Techs automatikk for avfukteren, og har sørget for at den passer sammen med øvrige systemer hos HIMA Rjukan. Og for de ulike prosessene; slakting, vask og tørk. 

– Vi har laget et styresystem for varmebatteri og kjølebatteri, og eventuelle spjeld og ventiler i luftstrømmen, forklarer Maubach. F-Techs automatikk-pakke er levert i mange prosjekter, også slakterier, men styringsløsningen blir alltid tilpasset hver enkelt kunde.

Aleksander Maubach i arbeidstøy med hjelm og vernebriller foran et åpent elektroskap

– Det er ganske tøft og kaldt i ørretslakteriet, poengterer Aleksander Maubach, som sørger for automasjon som takler forholdene.

Et mønsterprosjekt

Fiskå karakteriserer HIMA Seafood Rjukan som et mønsterprosjekt.

– Det har vært en fantastisk kjekk reise sammen med totalentreprenør Totalbetong. De har tenkt kvalitet i alle ledd, understreker Fiskå. Dessuten har alle tekniske fag og – ikke minst – leverandører levert på tid og kvalitet som bestilt.  

Fiskå deler leveranser inn i tre nivåer: Bra, bedre, best, og oppdragsgiver velger selv standarden.

– Når jeg blir bedt om å levere best, må jeg gå til de som faktisk kan levere på toppnivå. Det handler ikke bare om produktene, men om hele prosessen – fra første samtale til ferdig resultat, understreker han. 

Leverandørkompetanse er utrolig viktig

Fiskå har erfaring med F-Tech fra tidligere prosjekter, og nøler derfor ikke på spørsmål om hvorfor han valgte dem i dette prosjektet.

Kompetanse! Rett og slett kompetanse. Jeg kan ikke snakke nok om hvor viktig det er for oss at leverandøren har kompetanse. Vi kan ikke ta noen sjanser; da kan vi fort gå på en smell, poengterer han. Det å lykkes krever også godt samarbeid. 

– Som leverandør er F-Tech skrudd sammen på en måte som gjør at vi som entreprenør og leverandør kan gjøre jobben vår. De har levert 100 %, fastslår Fiskå.  


F-techs automasjonsløsning for slakterier er levert i en rekke prosjekter, og blir alltid tilpasset lokale forhold.

 

Fakta om HIMA Seafood Rjukan

Byggherre: HIMA Seafood Rjukan

Totaletreprenør: Totalbetong AS

Ventilasjonsentreprenør: Lie Ventilasjon

Sted: Rjukan

Størrelse: 27 000 m² / 320 m langt

Ferdigstilt sommer 2025.

Prosjektet legger stor vekt på miljø og bærekraft:

  • Konstruksjoner og materialer er optimalisert for å redusere CO2-avtrykk
  • Overskuddsvarme fra Green Mountains datasenter rett ved blir utnyttet
  • Eget renseanlegg for avløpsvann
  • Utslippsfri transport av ferdige produkter med hydrogen-lastebiler