ELEKTRONISK STYRING
Den nye og moderne styringen, sammen med den elektroniske hygrostaten (standard på alle modeller), optimaliserer bruken av avfukteren ved å sørge for at den kun arbeider når det er nødvendig. Kontrollpanelet er plassert på et praktisk og lett tilgjengelig sted, slik at brukeren enkelt kan stille inn ønsket luftfuktighetsnivå via «soft touch»-knapper. For maksimal brukersikkerhet er alle kontroller lavspente. Den dynamiske avrimingfunksjonen minimerer også tiden det tar å fjerne eventuell is fra varmeveksleren – en nødvendig funksjon for å opprettholde høy effektivitet ved lave temperaturer. Som standard håndterer den elektroniske styringen to tellere – én som kan nullstilles og én kumulativ – uunnværlig og praktisk ved utleie.
VANNTANK
NADER YARD PRO, som har høy kapasitet, er ikke utstyrt med vanntank, men har i stedet et praktisk system for kontinuerlig kondensavløp plassert 35 cm over bakken for å lette innsetting av en egnet oppsamlingstank.
Den er også utstyrt med en kondensatpumpe for kontinuerlig avløp, som gjør det mulig å fjerne vann selv ved høydeforskjeller på flere meter.
LUFTFILTER
Denne komponenten er standard på alle modeller. Luftfilteret forhindrer at smuss når varmevekslerne, og bidrar dermed til å opprettholde maskinens effektivitet over tid. Filteret er lett å demontere for rengjøring, og kan renses med støvsuger, trykkluft eller – i verste fall – vaskes med vann.
TILPASNINGSALTERNATIVER
Maskinene kan tilpasses på forespørsel. Det er også mulig å tilpasse maskinene til spesielle kundebehov, slik at de bedre samsvarer med deres merkevare.